X
تبلیغات
وبلاگ - آموزش معلمان در روزهای پنج‌شنبه در طرح هوشمندسازی مدارس...
روابط عمومي معاونت آموزش متوسطه: وزیر آموزش و پرورش از آموزش معلمان در روزهای پنج‌شنبه در برنامه هوشمندسازی مدارس خبر داد.


 
حاجی‌بابایی خبر داد:
آموزش معلمان در روزهای پنج‌شنبه در طرح هوشمندسازی مدارس

روابط عمومي معاونت آموزش متوسطه: وزیر آموزش و پرورش از آموزش معلمان در روزهای پنج‌شنبه در برنامه هوشمندسازی مدارس خبر داد.

خبرگزاری فارس: آموزش معلمان در روزهای پنج‌شنبه در طرح هوشمندسازی مدارس

به گزارش روابط عمومي معاونت آموزش متوسطه به نقل از مركز اطلاع رساني وروابط عمومي، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با فرهنگیان استان همدان تمام طرح‌های امروز آموزش و پرورش را علمی و کارشناسی شده بر اساس 30 سال تجربه و با تکیه بر سند تحول راهبردی این وزارتخانه خواند و اظهار داشت: مطالبه مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش،‌ بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده است.

وی با بیان اینکه تشکیل معاونت خانواده در آموزش و پرورش بر اساس نقشه جامع علمی کشور بوده است، تصریح کرد: رابطه بین خانواده و مربیان باید تقویت شود، زیرا آموزش والدین نیز بر عهده آموزش و پرورش است.

* سند ملی آموزش و پرورش از این پس یک "قانون اجرایی" است

وزیر آموزش و پرورش جایگاه معاونت خانواده را بالاتر از انجمن اولیا و مربیان دانست و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی «سند تحول آموزش و پرورش» و کتاب «فلسفه تعلیم و تربیت» را به مدت 8 ماه مورد مطالعه قرار داد که هفته گذشته به تصویت نهایی رسید و از این پس قانون اجرایی آموزش و پرورش خواهد بود.

حاجی‌بابایی با تأکید بر تغییر کتب و ساعات درسی بر اساس سند تحول، گفت: «برنامه درسی ملی» به مدت 2 سال در حال بررسی است که مشخص کننده نوع و محتوای کتب درسی خواهد بود.

وی از آموزش معلمان در روزهای پنج‌شنبه در برنامه هوشمندسازی مدارس خبر داد و اضافه کرد: به دنبال این هستیم که شأن معلم در کنار دانشگاهیان حفظ شود.

* طرح تشکیل کلاس‌های تقویتی و کنکور "باید" در مدارس اجرا شود

وزیر آموزش و پرورش از متناسب‌سازی کتاب‌های درسی براساس نظر شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و تصریح کرد: دومین محور در برنامه درسی ملی، روش‌های تدریس و ساعات درسی است که پس از انجام تحقیقات لازم و تصویب نهایی باید به اجرا برسد.

وی با اعلام اینکه تمام مدارس راهنمایی و دبیرستان باید در ساعات بعدازظهر کلاس تقویتی، قرآنی و آمادگی کنکور تشکیل دهند، اظهار داشت: طرح مذکور هم در مدارس دولتی و هم در مدارس غیردولتی باید اجرایی شود.

* "گردش علمی" دانش‌آموزان با ورود فناوری‌ به مدارس

حاجی‌بابایی با بیان اینکه گردش‌ علمی را از طریق فناوری به کلاس‌های درس خواهیم آورد، ادامه داد: در قرآن کریم یکی از شیوه‌های آموزش، «گردش علمی» است که از طریق فناوری‌های نوین آن را به کلاس‌های درس خواهیم آورد.

 وی از هوشمندسازی 20 هزار مدرسه تا پایان سال تحصیلی جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: فناوری‌های نوین ابزار دست معلمان خواهند بود و معلمان باید آموزش‌ لازم را در زمینه استفاده از آنها کسب کنند.


منبع خبر :   روابط عمومي معاونت آموزش متوسطه
نوشته شده توسط بی نام در دوشنبه هجدهم مهر 1390 ساعت 13:17 | لینک ثابت |
Powered By Blogfa - Designing & Supporting Tools By WebGozar